Kadzidłowo

Osobówką uderzył w drzewo i wylądował na dachu. Tragiczny wypadek na DW nr 609

Osobówką uderzył w drzewo i wylądował na dachu. Tragiczny wypadek na DW nr 609

20 października 2021 r., przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Piszu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 609, w okolicach skrzyżowania z drogą do miejscowości Kadzidłowo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostki OSP Ukta, Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził wypadek drogowy samochodu osobowego marki Renault Megane. Pojazd znajdował się na dachu w rowie. Podróżowała nim jedna osoba, która znajdowała się w pojeździe i nie odpowiadała na komunikaty głosowe.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, ustabilizowaniu pojazdu za pomocą klinów i poduszek pneumatycznych oraz usunięciu drzwi za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Po uzyskaniu dostępu do osoby poszkodowanej został ona ewakuowana i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, wskutek odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W działaniach udział brały dwa zastępy z PSP oraz zastęp z OSP Ruciane-Nida i OSP Ukta w łącznej sile piętnastu ratowników, działania ratownicze trwały ponad cztery godziny.

Źródło: KP PSP Pisz

Strażacki.pl

20 października 2021 r., przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania Komend

Galeria

Czytaj również