Oświęcim

Oświęcim: wybuch w zakładach chemicznych - w płomieniach stanęły hale

Oświęcim: wybuch w zakładach chemicznych - w płomieniach stanęły hale

7 stycznia br. roku w czwartek ok. godz. 19:00 doszło do wybuchu w Oświęcimiu. W płomieniach stanęły trzy hale na terenie zakładów Synthos. 

Jak czytamy na polsatnews.pl: ogień trawił m.in. elementy instalacji znajdujące się na zewnątrz. Widoczny był także wewnątrz dwóch dużych hal: o wymiarach 84 na 45 m oraz 115 na 44 m. Towarzyszy temu duże zadymienie.

Do akcji gaśniczej zadysponowano liczne środki z jednostek PSP i OSP  z powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i chrzanowskiego. Dodatkowo na miejsce zdarzenia wezwano pojazd rozpoznania chemicznego. 

Pożar poprzedził wybuch, który można było usłyszeć w promieniu kilku kilometrów. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę Synthos S.A.: 7 stycznia 2020 roku o godzinie 18:46 nastąpił zapłon instalacji w urządzeniu oczyszczania powietrza do produkcji kauczuku. Nie doszło do zbyt nadmiernej emisji związków chemicznych do atmosfery oraz do wód. Ciągi technologiczne są wyłączone z ruchu. 
Akcja gaśnicza zakończyła się w godzinach porannych kolejnego dnia. Na miejscu działało kilkanaście zastępów w sile ponad 100 strażaków. 
 

Oświęcim, ul. Chemików Duży wybuch pożaru w zakładach chemicznych Synthos. Ze wstępnych informacji wynika, iż pożar...

Opublikowany przez Małopolskie Drogi Czwartek, 7 stycznia 2021
Grafika ilustrowana 
Strażacki.pl

7 stycznia br. roku w czwartek ok. godz. 19:00 doszło do wybuchu w Oświę

Galeria

Czytaj również