ŚWIAT - Niemcy

Osy przyczyną nagromadzenia się tlenku węgla w budynku

Osy przyczyną nagromadzenia się tlenku węgla w budynku

W miejscowości Krombach-Oberschur doszło do zdarzenia z tlenkiem węgla. Winnym wszystkiego były osy.

Straż Pożarna wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego została zadysponowana do jednego z budynków jednorodzinnych w miejscowości Krombach-Oberschur w Niemczech, gdzie dwie osoby poczuły się źle. Dyspozytor numeru 112 przypuszczał, że prawdopodobnie w budynku występuje tlenek węgla. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby ratunkowe rozpoznały, że w budynku występuje zwiększona wartość tlenku węgla, a mieszkańcy opuścili budynek przed ich przybyciem na polecenie dyspozytora.

W rozmowie z mieszkańcami strażacy dowiedzieli się, że dzień wcześniej napalili oni pierwszy raz w tym sezonie w piecu węglowym i wtedy doszło do cofnięcia się pewnej ilości dymu na mieszkanie. Z kolenymi godzinami osoby czuły się coraz gorzej.

Dalsze rozpoznanie wraz z przybyłym w międzyczasie kominiarzem pozwoliło ustalić, że w przewodzie kominowym w okolicach tzw. wyczystki znaleziono martwe osy i gniazdo, które „zatkało” komin.

Kominiarz usunął gniazdo, natomiast mieszkańcy zostali przetransportowani z objawami zatrucia tlenkiem węgla do szpitala.

Strażacki.pl

<Czytaj również