Gniewczyna Łańcucka

Pijany kierowca jechał pod prąd autostradą i doprowadził do wypadku

Pijany kierowca jechał pod prąd autostradą i doprowadził do wypadku

2 lipca 2019 r. około godziny 23 doszło do wypadku na Autostradzie A4 w miejscowości Gniewczyna Łańcucka. Po dojeździe na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przeworsku i OSP Mirocin okazało się, że doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w którym uczestniczył bus (przewożący 9 obywateli Ukrainy ) oraz dwa samochody osobowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Renault Megane, 47-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, jadąc autostradą pod prąd w kierunku Karkowa doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem Mercedes Sprinter. Busem kierował 39-letni mężczyzna, a wraz z nim podróżowało 8 osób. Dodatkowo w zdarzeniu uczestniczył jeszcze kierujący subaru, który najechał na tył mercedesa.

Na miejscu policjanci ustalili, że 47-latek kierował renaultem mając promil alkoholu w organizmie. Pozostali kierujący byli trzeźwi.

Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, siedem osób, w tym dwoje dzieci zostało przewiezionych na szczegółowe badania do szpitali w Przeworsku, Łańcucie i Rzeszowie. Przyczyny zdarzenia sprawdza Policja.

Źródło: KP PSP w Przeworsku, KPP w Przeworsku 

 
 
Strażacki.pl

2 lipca 2019 r. około godziny 23 doszło do w

Galeria

Czytaj również