Piła: Groźny pożar poddasza

Piła: Groźny pożar poddasza

W dniu 16 czerwca 2013 roku o godzinie 03:52 w nocy dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile odebrał zgłoszenie o pożarze poddasza w Pile przy ulicy Wawelskiej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano siły i środki z JRG 1 oraz JRG 2 Piła. Po ich przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że częściowo pali się poddasze budynku wielorodzinnego. Dodatkowo w wyniku rozpoznania zauważono, że kobieta, która zamieszkuje palące się poddasze znajduje się na parapecie okna.

Dzięki szybkiej akcji pilskich strażaków udało się uratować kobietę, która z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla przetransportowana została przez zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego do szpitala.

W zdarzeniu poszkodowany został również mężczyzna, który samodzielnie opuścił miejsce zagrożenia przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo strażacy ewakuowali z mieszkania dwa psy.

W wyniku pożaru spaleniu uległo częściowo wyposażenie mieszkania, oraz dach budynku. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brało łącznie 5 zastępów straży pożarnej w sile 17 strażaków, pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe, Policja oraz administrator budynku. Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności pożaru zajmie się Komenda Powiatowa Policji w Pile.

{ rsmediagallery tags="20130618_pila_grozny_pozar_poddasza"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/