Bydgoszcz niedziela, 04 lutego 2018

PILNE: Wybuch gazu w Bydgoszczy! [Aktualizacja]

PILNE: Wybuch gazu w Bydgoszczy! [Aktualizacja]

W Bydgoszczy na ulicy Łowickiej doszło do wybuchu gazu. Zniszczeniu uległy dwa budynki, kilka innych jest uszkodzonych.

W pierwszej fazie strażacy nie byli pewni czy pod gruzami nie ma ludzi. Jednak jak informuje portal Bydgoszcz 998 pod gruzami najprawdopodobniej nikogo już nie ma, jednak w celu dokładnego przeszukania terenu, z Poznania zadysponowana została grupa poszukiwacza z specjalnie szkolnymi psami.

Na miejscu pracuje Grupa Poszukiwawcza z JRG Chełmża. Na miejscu działają zastępy z JRG 2, JRG 1, JRG SPPSP, KMPSP oraz KWPSP.

W trakcie działań strażacy stwierdzili że z jednego ze zbiorników z gazem znajdującego się na posesji, cały czas ulatnia się gaz co grozi ponownym wybuchem.

Podsumowanie akcji:
Po godzinie 14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy, wpłynęło zgłoszenie o pożarze zabudowań na ul. Łowickiej. Na miejsce wysłane zostały zastępy z JRG 1 i JRG 2 w Bydgoszczy. Jeszcze w trakcie dojazdu strażaków, do SKKM zaczęły wpływać kolejne informacje, między innymi od obecnych na miejscu ZRM, mówiące o silnym wybuchu i 4 osobach pod gruzami. Na miejsce zadysponowane zostały kolejne zastępy, w tym ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG SPPSP oraz Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z JRG Chełmża.

Przybyli na miejsce strażacy zastali zniszczony budynek mieszkalny oraz dobudowany do niego budynek gospodarczy. Ze zdobytych informacji wynikało, że 3 osoby opuściły gruzowisko o własnych siłach, jedna osoba wciąż znajdowała się w zniszczonym budynku. Starsza kobieta z obrażeniami konczyn dolnych zostałą uwolniona spod gruzów i przekazana pod opiekę ZRM. W trakcie działań, strażacy ustalili, ze doszło do rozszczelnienia jednego ze zbiorników na gaz znajdującego się na posesji, z którego cały czas ulatniał się gaz. Na miejsce zadysponowany został samochód ratownictwa chemicznego z JRG 2, który miał pomóc w kontrolowaniu uszkodzonej instalacji. W tym samym czasie strażacy cały czas przeszukiwali gruzowisko, by upewnić się, że wszyscy poszkodowani zostali już odnalezieni. By w 100% upewnić się, że nie ma już poszkodowanych, na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Poszukowawczo - Ratownicza "POZNAŃ", wraz z psami wyspecjalizowanymi w odnajdowaniu ludzi pod gruzami, oraz zastęp z Ochotnicza Straż Pożarna w Czarżu. Po przeszukaniu gruzowiska przez psy, można było zakończyć akcję poszukiwawczą. 
Na miejscu zdarzenia w dalszym ciągu pracują strażacy, ponieważ uszkodzona instalacja gazowa wymaga stałego nadzoru. Docelowo gaz z uszkodzonego zbiornika ma zostać przepompowany do cysterny. Działania na miejscu mogą potwać nawet do rana. 
Na czas działań strażaków z JRG 2, ich rejon operacyjny zabezpieczają strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie Chełmińskiej

Foto/info Bydgoszcz 998

Strazacki.pl/M


florian v3

750x100 uvex v2

750 100


Galeria

Czytaj również