Pleszew: Pożar w szpitalu

Pleszew: Pożar w szpitalu

Półtora godziny trwało gaszenie i usuwanie skutków pożaru, który wybuchł 29 czerwca w Pleszewskim Centrum Medycznym. Pojawienie się gęstego, czarnego dymu zauważono około godziny jedenastej rano na pierwszym piętrze budynku.

 

Personel szpitala natychmiast przystąpił do ewakuacji pacjentów znajdujących się na oddziałach paliatywnym i rehabilitacyjnym - łącznie ewakuowano 49 pacjentów i 7 osób personelu. Wszyscy zostali przeniesieni do bezpiecznej części szpitala. Poinformowany o pożarze dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zaalarmował na miejsce pięć zastępów gaśniczych z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Pleszewie, Kowalewie i Czerminie.

 

Strażacy, zabezpieczeni aparatami ochrony dróg oddechowych, doszli do źródła pożaru, które znajdowało się w jednym z pomieszczeń sanitarnych. Na szczęście ogień nie zdążył się jeszcze rozprzestrzenić i bardzo szybko udało się go ugasić. Spaleniu uległy tylko znajdujące się tam urządzenia sanitarne. Strażacy oddymili i przewietrzyli tę część szpitala. Kamerą termowizyjną sprawdzono również przewody wentylacyjne. Jak się okazało, większość pomieszczeń nadawała się do prawie natychmiastowego użytku i po zakończeniu działań pacjenci mogli do nich powrócić. Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze znane – bada je pleszewska policja.

fot. Roman Drozd,Marcin Woźniak,Mateusz Wyduba

{ rsmediagallery tags="20130630_pleszew_pozar_w_szpitalu"}

Strażacki.pl

Czytaj również