Wawrowice

Wawrowice: Podczas akcji gaśniczej zaatakowano strażaka

Wawrowice: Podczas akcji gaśniczej zaatakowano strażaka

28.12.2020 około godziny 21:00 strażacy OSP i PSP zostali zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Wawrowice. Na miejscu działało około 20 zastępów straży pożarnej. Przez całą noc trwała walka z żywiołem, a blisko 300 zwierząt zdołano ewakuować. 

Silny wiatr utrudniał akcję - ogień zagrażał usytuowanemu blisko budynkowi mieszkalnemu. Działania zakończona w godzinach porannych następnego dnia. 

Na miejscu akcji doszło do jeszcze innego zdarzenia. Jeden z mężczyzn będących na miejscu zaatakował strażaka dowodzącego akcją.

St. kpt. Krzysztof Szałkowski poinformował PAP, że podczas akcji gaśniczej jeden z mężczyzn, który był na miejscu miał początkowo pretensje do kierującego akcją dowódcy zmiany. Podchodził do niego kierując swoje uwagi. "Na chwilę sytuacja została załagodzona. Gdy dowódca odwrócił się mężczyzna popchnął go, przewracając. Strażakowi spadł kask i głową uderzył w ziemię. Karetką został przewieziony do szpitala. Przeszedł tam badania. Skarży się na ból głowy i kręgosłupa. Pozostaje na obserwacji"- podał rzecznik.

Mężczyzna, który zaatakował strażaka, został zatrzymany przez policję. 

Dnia 28.12.2020 około godziny 21:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru stodoły w miejscowości Wawrowice. Działania zakończyliśmy około godziny 7:00.

Opublikowany przez OSP Krotoszyny Poniedziałek, 28 grudnia 2020

Grafika ilustrowana

Strażacki.pl

Czytaj również