Ponad 2,7 tys. interwencji w związku z burzami i silnym wiatrem - zginęła jedna osoba

Ponad 2,7 tys. interwencji w związku z burzami i silnym wiatrem - zginęła jedna osoba

Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ponad 2,7 tys. interwencji związanych z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych. W czasie burz zginęła jedna osoba a dwie zostały ranne.

Jak poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz, według danych na godz. 6 w czwartek, bez prądu pozostaje 25 tys. odbiorców. Najwięcej w województwie łódzkim - 16,5 tys. i mazowieckim - 7,2 tys.

Dwie osoby zostały ranne w wyniku oberwania się gałęzi, są to kobieta z Warszawy oraz mężczyzna z Głogowa. W czasie burz zginęła również jedna osoba. 

Najwięcej zdarzeń miało miejsce w województwach: łódzkim (903), mazowieckim (707) i wielkopolskim (345).

Alerty pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województw: pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego, a także dla północnej części województwa zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na podanym obszarze IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru od 75 do 90 km/h.

Alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano natomiast dla województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W tych województwach IMGW prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie może pojawić się grad.

Alerty obowiązują do godz. 21 w czwartek, tj. 27.08.2020.

 

Strażacki.pl

Państwowa Straż Pożarna odnotowała w całym kraju ponad 2,7 tys. interw

Czytaj również