Popielawy gmina Rokiciny: Pożar obudowy komina

Popielawy gmina Rokiciny: Pożar obudowy komina

W dniu 26 czerwca 2013 roku o godzinie 17:31 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu zostali powiadomieni przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim o pożarze stodoły w miejscowości Popielawy w gminie Rokiciny . Po kilku chwilach od alarmowania z wyjechały dwa zastępy GCBA11/65 i GBM2,5/8. W tym samym czasie dyżurny PSK zadysponował od siebie z jednostki ratowniczo-gaśniczej jeden zastęp GCBA 4/32 oraz powiadomił OSP Łaznów o zdarzeniu, którzy wyjechali jednym zastępem GBA2,5/16.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej i rozpoznaniu, dowódca poinformował SK KP, że nie płonie stodoła tylko elementy z tworzywa sztucznego obudowy komina w jej wnętrzu. Na miejsce docierały kolejne jednostki straży pożarnej. Na miejsce akcji łącznie zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej , ponieważ zgłoszenie w pierwszej fazie dotyczyło pożaru stodoły.

 

Reakcja właścicieli jest poprawna gdyż nie wolno lekceważyć niewielkiego zadymienia, ponieważ potem może się to skończyć tragicznie. Działania straży pożarnej polegały na wejściu w aparatach ochrony dróg oddechowych do wnętrza stodoły i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się plastikowe elementy komina. Akcja zakończyła się po około jednej godzinie.

Siły i środki:
OSP UJAZD:
MAN TGS 26.440 GCBA 11/65
STAR 244 GBM2,5/8
OSP ŁAZNÓW
MERCEDES GBA2,5/16
JRG TOMASZÓW MAZOWIECKI
SCANIA GCBA4/32

{ rsmediagallery tags="20130627_popielawy_gmina_rokciny_pozar_obudowy_komina"}

Strażacki.pl

Czytaj również