Małej Panwi

Poszkodowani kajakarze w Małej Panwi w powiecie strzeleckim

Poszkodowani kajakarze w Małej Panwi w powiecie strzeleckim

20 czerwca 2020 roku po godzinie 13 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o dwóch kajakarzach znajdujących się pod wodą w miejscowości Staniszcze Małe. Kajakarze uczestniczyli w spływie na rzece Mała Panew.

Dyżurny na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy z jednostki ratowniczo- gaśniczej oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszczach Wielkich, Kolonowskiem, Staniszczach Małych oraz Zawadzkiem. Na miejsce zdarzenia został również zadysponowany oficer operacyjny będący w dyspozycji KP PSP w Strzelcach Opolskich.

Przed przyjazdem strażaków na miejsce zdarzenia pozostali uczestnicy spływu przystąpili do pomocy poszkodowanym poprzez ewakuację na brzeg rzeki.

Działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego poszkodowani zostali przekazani, a następnie przebadani przez ratowników medycznych. Jeden z poszkodowanych został przetransportowany do szpitala na dalsze badania.

Ratowników na miejscu zdarzenia wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Źródło: KW PSP w Opolu 

Strażacki.pl

20 czerwca 2020 roku po godzinie 13 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendan

Galeria

Czytaj również