Milcz

Poważny wypadek na DK 15. Osiem osób zostało poszkodowanych, w tym ciężko ranne dzieci

Poważny wypadek na DK 15. Osiem osób zostało poszkodowanych, w tym ciężko ranne dzieci

W piątek, 21 czerwca przed godz. 13 doszło do groźnego wypadku na DK nr 15 w pobliżu miejscowości Dziadkowo.

Po przybyciu na miejsce zastępów zastano dwa rozbite samochody osobowe oraz wielu rannych. Po przeprowadzeniu wstępnej analizy stanu poszkodowanych ratownicy stwierdzili brak funkcji życiowych u dwójki dzieci (10 i 5 lat). Natychmiast przystąpiono do resuscytacji. W międzyczasie reszta ratowników udzielała pomocy pozostałym poszkodowanym. Po kilkunastu minutach udało się przywrócić akcję serca u dzieci, które zostały przetransportowane śmigłowcami do szpitali - trafiły kolejno do szpitali we Wrocławiu i w Poznaniu z urazami czaszkowo-mózgowymi i twarzoczaszek. Resztę poszkodowanych zabrały karetki.

Łącznie rannych zostało 8 osób. Bez szwanku wyszedł z wypadku roczny chłopiec, którego przekazano rodzinie.

W akcji udział brały trzy zastępy z PSP Milicz, dwa zastępy z OSP Cieszków, OSP Brzezina, pięć jednostek Zespołów Ratownictwa Medycznego (z Milicza, Kobylina i Krotoszyna), dwie jednostki Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jeden z samochodów na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Okoliczności i przebieg zdarzenia nadal są ustalane.

Info/foto dzięki uprzejmości krotoszyn.naszemiasto.pl

Strażacki.pl

W piątek, 21 czerwca przed godz. 13 doszło d

Galeria

Czytaj również