Powiat wrocławski: Poranny deszcz przyczyną wielu wypadków

Powiat wrocławski: Poranny deszcz przyczyną wielu wypadków 

Dzisiaj, tj 28 sierpnia br. już od godzin nocnych strażacy mieli pełne ręce roboty w zdarzeniach drogowych. Ponownie groźna była autostrada A4 między zjazdem Kąty Wrocławskie, a Pietrzykowice oraz wyjątkowo droga powiatowa w Rogowie Sobóckim. We wszystkich zdarzeniach osoby poszkodowane zostały odwiezione do szpitali.

 

Do pierwszego zdarzenia na autostradzie straż pożarna została powiadomiona około 3.00 nad ranem. Niezwłocznie na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Kątach Wrocławskich, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Podczas dojazdu do tego wypadku strażacy natrafili na samochód osobowy z lawetą przewożącą samochód, który stał na pasie wewnętrznym autostrady w kierunku Wrocławia.

Pierwszy zastęp kontynuował jazdę do wypadku, który miał mieć miejsce kilka kilometrów dalej, natomiast zastęp GCBA zatrzymał się w celu sprawdzenia zaistniałej sytuacji. Jak się okazało samochodem kierował mężczyzna, który dostał padaczki przez co zjechał na barierki energochłonne oddzielające pasy autostrady. Niezwłocznie po przeprowadzonym rozpoznaniu ratownicy przystąpili do udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po przybyciu na miejsce zespołu ZRM mężczyzna został przekazany ratownikom.

Zastęp GBA, który kontynuował jazdę po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalił, że samochód osobowy dachował i znajduje się w przydrożnym rowie na boku. Kierowca znajduje się poza pojazdem z obrażeniami ciała. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu, odłączeniu zasilania w rozbitym pojeździe oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

Tuż po godzinie 8:00 w miejscowości Rogów Sobócki dochodzi do kolejnego zdarzenia, w którym uczestniczą dwa samochody osobowe. Osoba poszkodowana zostaje odwieziona do szpitala. Jednak to nie koniec, około 8:30 w tym samym miejscu dochodzi do kolejnego zdarzenia. Samochód osobowy na łuku drogi wypada z jezdni i uderza w budynek mieszkalny. Niezwłocznie na miejsce zostają zadysponowani miejscowi ochotnicy, zastęp z JRG Kąty Wrocławskie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania oraz ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu za pomocą noszy typu deska, a następnie przekazaniu przybyłemu na miejsce zespołowi ZRM.

{ rsmediagallery tags="20130828_powiat_wroclawski_poranny_deszcz_przyczyna_wielu_wypadkow"}

Strażacki.pl

Czytaj również