Włoszczowa

Pożar budynków mieszkalnych we Włoszczowie

Pożar budynków mieszkalnych we Włoszczowie

4 czerwca 2019 roku po godzinie 16 doszło do pożaru budynków we Włoszczowie. Po dojeździe na miejsce stwierdzono pożar opuszczonego budynku mieszkalnego (o konstrukcji drewniano- murowanej).

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wstrzymaniu ruchu na drodze wojewódzkiej nr 786 oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek i w obronie na elewację sąsiedniego zagrożonego budynku (budynek mieszkalno-usługowy). Panowało bardzo duże zadymienie. Strażacy ratownicy pracowali w sprzęcie chroniącym układ oddechowy. Z informacji uzyskanej od mieszkańców sąsiedniej posesji wynikało, że płonący budynek od dłuższego czasu jest nie zamieszkały, a także nie był zabezpieczany przed dostępem osób trzecich. Istniało podejrzenie że mógł tam ktoś przebywać.

Po lokalizacji pożaru strażacy przeszukali dokładnie pomieszczenia budynku nie stwierdzając obecności osób postronnych. Skuteczne działania straży spowodowały, że ogień nie przedostał się do wnętrza sąsiedniego obiektu. Spaleniu uległa częściowo elewacja jednej z jego ścian. Sąsiedni budynek został oddymiony i dokładnie sprawdzony przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzono zarzewi ognia. Użytkownicy ww. budynku opuścili go przed przybyciem straży. Po ugaszeniu pożaru strażacy wykonali częściową rozbiórkę nadpalonej konstrukcji dachu pustostanu.

Działania ratowniczo- gaśnicze zabezpieczał zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Z uwagi na zamknięcie ruchu na drodze wojewódzkiej policja zorganizowała objazdy. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne odcięło dopływ prądu do napowietrznej linii energetycznej przebiegającej przez teren działań ratowniczych.

W kilkugodzinnej akcji ratowniczo- gaśniczej brało łącznie udział 11 samochodów ratowniczo- gaśniczych i specjalnych  z JRG PSP we Włoszczowie oraz jednostek OSP z terenu powiatu włoszczowskiego (51 strażaków-ratowników PSP i OSP), policja, pogotowie energetyczne, zespół ratownictwa medycznego.

Źródło: KP PSP Włoszczowa

Strażacki.pl

4 czerwca 2019 roku po godzinie 16 doszło do


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również