Nowa Ruda

Pożar domu jednorodzinnego w Nowej Rudzie. Nie żyje dwóch mężczyzn

Pożar domu jednorodzinnego w Nowej Rudzie. Nie żyje dwóch mężczyzn

9 marca 2023 r. przed godziną 7:00 strażacy otrzymali informację o wydobywającym się dymie z budynku mieszkalnego w Nowej Rudzie przy ul. Słonecznej.

Do zdarzenia zadysponowano pluton gaśniczy z noworudzkiej JRG oraz po jednym zastępie gaśniczym z OSP Nowa Ruda oraz OSP Nowa Ruda-Słupiec.

Przeprowadzone rozpoznanie wykazało, że pali się pomieszczenie mieszkalne na parterze a w środku mogą przebywać dwie osoby. Prowadząc równocześnie działania gaśnicze, przeszukiwano pomieszczenia mieszkalne.

W trakcie prowadzonych działań strażacy odnaleźli dwóch nieprzytomnych mężczyzn, jednego ewakuowali na zewnątrz, wspólnie z Policjantami wdrożyli kwalifikowaną pierwszą pomoc, a następnie osobę poszkodowaną przekazali dla przybyłego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Drugą ofiarę odnaleziono w pomieszczeniu, w których doszło do pożaru. Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon obu mężczyzn.

Dalsze działania polegały na oddymieniu pomieszczeń i dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia.
W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brały cztery zastępy JRG Nowa Ruda oraz dwa zastępy OSP (Nowa Ruda, Nowa Ruda-Słupiec).

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku

Strażacki.pl

9 marca 2023 r. przed godziną 7:00 strażacy otrzymali informację o wydob

Galeria

Czytaj również