Łazy Brzyńskie

Pożar drewnianego domu. Jedna osoba zatruta dymem

Pożar drewnianego domu. Jedna osoba zatruta dymem

W sobotę 17 września 2022 o godz. 16.31 Straż Pożarna w Nowym Sączu została poinformowana o widocznym dużym dymie i łunie ognia, unoszącą się nad wioską Łazy Brzyńskie, położoną nad Dunajcem u podnóża Przehyby w Beskidzie Sadeckim.

Na miejsce zdarzenia SKKP w Nowym Sączu zadysponowało kilka zastępów straży pożarnej. Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce zdarzenia rozpoznały, że pożarem objęta jest część drewnianego budynku mieszkalnego. Mieszkająca w budynku kobieta, ewakuowała się z niego jeszcze przed przybyciem strażaków.

Działania straży pożarnej skupiły się głównie na działaniach gaśniczych w natarciu, w celu jak najszybszej lokalizacji pożaru przed jego dalszym rozprzestrzenianiem. Do czasu przybycia na miejsca ZRM, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy właściciele, u której widoczne były objawy zatrucia dymem.

W działaniach udział brały zastępy z PSP Nowy Sącz, OSP w Gołkowicach Górnych, OSP w Moszczenicy Wyżnej, OSP Gaboń, OSP w Jazowsku, OSP w Kadczy, OSP Obidza i OSP w Moszczenicy Niżnej.

foto: KP PSP Nowy Sącz

Strażacki.pl

WGaleria

Czytaj również