Iława

Pożar i wybuch gazu w budynku mieszkalnym

Pożar i wybuch gazu w budynku mieszkalnym

Kilka minut po północy 19 czerwca do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym na ul. Kętrzyńskiej w Iławie. Istniało podejrzenie, że doszło do wybuchu butli z gazem propan – butan, a w środku znajdują się osoby poszkodowane.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek straży pożar obejmował wnętrze budynku mieszkalno – gospodarczego. W trakcie podejmowania działań gaśniczych uzyskano informację od jednego z mieszkańców, że w środku płonącego budynku znajduje się mężczyzna, a dwie pozostałe osoby ewakuowały się na balkon.

Równocześnie z gaszeniem pożaru trwało przeszukiwanie pomieszczeń i ewakuacja ludzi z balkonu. W trakcie działań doszło do częściowego zawalenia się stropu budynku i to właśnie na fragmentach zawalonego stropu strażacy odnaleźli poszkodowanego mężczyznę, który został ewakuowany na zewnątrz, przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do iławskiego szpitala.Strażacy dalej dogaszali pożar i przeszukiwali pomieszczenia, w trakcie działań z pomieszczeń parteru strażacy wynieśli trzy butle gazowe propan – butan i profilaktycznie poddali je schłodzeniu.

W działaniach trwających ponad dwie godziny uczestniczyło osiem zastępów straży.

Źródło: KG PSP
Foto: infoilawa.pl/

Strażacki.pl

Kilka minut po północy 19 czerwca do dyżurn


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Czytaj również