Pisz

Pożar i wybuch w zakładzie produkcji pelletu

Pożar i wybuch w zakładzie produkcji pelletu

30 kwietnia 2019 roku w Piszu ok. godz. 11:45, miał miejsce groźny w skutkach pożar  w przedsiębiorstwie „Ekopal” produkującym pellet. W trakcie procesu produkcyjnego doszło do zapalenia się i wybuchu pyłu drzewnego, którego skutkiem było zawalenie się części ściany budynku, a następnie pożar trociny znajdującej się w ciągu produkcyjnym.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ratowników w aparatach ochrony układu oddechowego w celu ugaszenia palących się trocin oraz maszyn a także prowadzeniu częściowej rozbiórki maszyn umożliwiającej zlokalizowanie zarzewi ognia. Jednocześnie prowadzone były działania z podnośnika, polegające na gaszeniu palącego się podajnika kubełkowego.  Mimo dużych zniszczeń i rozległego pożaru, nikt z pracowników zakładu nie odniósł obrażeń.

W działaniach brało udział osiem zastępów straży pożarnej (łącznie 24 ratowników), akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny. Na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Piszu bryg. Paweł Pieńkosz, policja oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Piszu.

Źródło: KP PSP Pisz

Strażacki.pl

30 kwietnia 2019 roku w Piszu ok. godz. 11:45,


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również