Jezioro Mamry

Pożar jachtu na jeziorze. Akcja strażaków

Pożar jachtu na jeziorze. Akcja strażaków

1 sierpnia tuż przed godziną 16 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie otrzymał informację o pożarze jachtu motorowego na jeziorze Mamry.

W momencie dotarcia na miejsce pierwszego zastępu straży jacht w całości objęty był pożarem. Jachtem podróżowały dwie osoby, które zostały podjęte z wody przez karetkę wodną MOPR. Jedna z osób doznała poparzeń ciała. Węgorzewscy strażacy podali dwa prądy wody na palący się jacht. W trakcie akcji gaśniczej doszło najprawdopodobniej do rozszczelnienia butli gazowej znajdującej się w płonącym jachcie. Po kilku minutach akcji gaśniczej wrak jachtu zatonął.

Dalsze działania straży polegały na zebraniu z powierzchni mogące zagrażać środowisku materiały. W trwającej ponad trzy godziny akcji uczestniczyło 11 strażaków oraz siedmiu ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczynę zdarzenia ustala Policja.

Interesującą sprawą dla wszystkich strażaków wydaje się być kwestia w jaki sposób odbywają się akcje gaśniczne na akwenach wodnych oraz jakie środki służą strażakom do gaszenia pożarów np. jachtów. Już wkrótce napiszemy o tym na naszym portalu.

 

Źródło: KG PSP (st. asp. Tomasz Grunwald, zdjęcia: mł. asp. Adrian Socha)

Strażacki.pl

1 sierpnia tuż przed godziną 16 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta

Galeria

Czytaj również