Wrocław

Pożar kamienicy we Wrocławiu

Pożar kamienicy we Wrocławiu

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godziny 18:00 w sobotę, 07.03.2020 roku. Ogień pojawił się w pomieszczeniu na ostatnim piętrze opuszczonej kamienicy przy ulicy Hubskiej we Wrocławiu. Na miejsce od razu zostało zadysponowanych kilka zastępów PSP.

Pierwsze zastępy, które dotarły na miejsce zastały rozwinięty pożar jednego z mieszkań w budynku sąsiadującym z Browarem Mieszczańskim. Mimo błyskawicznie podjętej akcji, płomienie szybko objęły całe poddasze czterokondygnacyjnej kamienicy. Działania były prowadzone z trzech drabin mechanicznych. Poprowadzona została również linia gaśnicza po klatce schodowej.

Pożar został zlokalizowany około godziny 19:00 jednak dogaszanie trwało jeszcze wiele godzin. Spaleniu uległa cała konstrukcja dachu oraz jedno z mieszkań. Płomienie nie przedostały się na sąsiedni, zamieszkany budynek.

W działaniach wzięło udział 12 zastępów PSP z JRG 1, JRG 2, JRG 3, JRG 4, JRG 5, JRG 9. Miejsce akcji zabezpieczały patrole policji oraz ZRM. Na miejscu było obecne również pogotowie energetyczne, gazowe oraz nadzór ruchu MPK/ Na czas działań zamknięta została ulica Hubska zarówno dla samochodów, jak i komunikacji zbiorowej.

Budynek był nieużywany, żadna z postronnych osób nie została poszkodowana. W czasie działań gaśniczych urazu doznał jeden z ratowników i został odwieziony do szpitala na diagnostykę.

To drugi duży pożar na ulicy Hubskiej w ostatnim czasie. 13 lutego bieżącego roku spłonął budynek starej piekarni położony zaledwie 30 metrów dalej.

Strażacki.pl

Zgłoszenie o p


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również