Wrocław

Pożar poddasza kamienicy we Wrocławiu

Pożar poddasza kamienicy we Wrocławiu

Ogień pojawił się na poddaszu kamienicy przy ulicy Tęczowej we Wrocławiu. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 12.05.2020 roku około godziny 23:30. Na miejsce jako pierwsze zostały skierowane zastępy z JRG 1 we Wrocławiu. Siły i środki pierwszego rzutu były jednak niewystarczające.

KDR poprosił o dodatkowe samochody gaśnicze oraz drugą drabinę. Część zastępów zostało przekierowane na miejsce po zakończeniu działań przy pożarze mieszkania, który miał miejsce zaledwie około kilometra dalej.

Pożar obejmował poddasze oraz konstrukcję dachu czterokondygnacyjnej kamienicy sąsiadującej z budynkiem dawnego Dworca Świebockiego. Obiekt był częściowo zamieszkały, jednak ogień pojawił się w niezamieszkałych pomieszczeniach. Z kamienicy oraz z przyległego hostelu zostało ewakuowanych kilkadziesiąt osób.

Działania gaśnicze polegały na podaniu prądów wody z dwóch drabin mechanicznych oraz po klatce schodowej. Akcja gaśnicza, prace rozbiórkowe oraz dogaszanie tlących się elementów konstrukcji trwały do rana. W działaniach wzięło udział 10 zastępów PSP. Miejsce akcji zabezpieczała policja. Ulica Tęczowa została zamknięta dla ruchu na czas prowadzenia akcji. Na tę chwilę nie jest jeszcze znana przyczyna powstania pożaru.

Strażacki.pl

Ogień pojawił się na poddaszu kamienicy p


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również