Lubrza

Pożar samochodów ciężarowych. Akcja gaśnicza trwała pond 3 godziny

Pożar samochodów ciężarowych. Akcja gaśnicza trwała pond 3 godziny

20 lutego 2020 r. 5 minut przed godziną 3 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku otrzymał zgłoszenie o pożarze, który wydarzył się na odcinku drogi krajowej nr 40 w pobliżu miejscowości Lubrza. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pali się „coś w kształcie ciężarówki”. Natychmiastowo na miejsce akcji skierowane zostały siły i środki z prudnickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubrzy, Głogówku i Dytmarowie.

Strażacy, którzy już po kilku minutach od chwili alarmowania dotarli na miejsce zdarzenia zastali łącznie trzy ciągniki siodłowe marki Renault wraz z naczepami objęte pożarem usytuowane na parkingu przy DK nr 40 oraz jedną niepalącą się ciężarówkę zaparkowaną w niewielkiej odległości od pozostałych. W kabinach pojazdów ani w pobliżu nie znajdowały się żadne osoby.

Działania interweniujących strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, rozwinięciu łącznie 8 linii gaśniczych, podaniu 4 prądów piany ciężkiej w bezpośrednim natarciu okrążającym na palące się samochody ciężarowe, a także 2 prądów wody w celu schłodzenia zbiorników z paliwem oraz jednoczesnej obronie bliższej ciągnika wraz z naczepą, który znajdował się pomiędzy płonącymi samochodami i nie był objęty ogniem.

W trwających ponad 3 godziny działaniach ratowniczo-gaśniczych interweniowało łącznie 23 strażaków, którzy wykorzystali 13 ton wody oraz ponad 600 litrów środka pianotwórczego. Wartość strat powstałych w wyniku pożaru została oszacowana na ok 1 mln. zł, zaś wartość uratowanego mienia na kwotę 250 tys. zł.

Źródło: KW PSP w Opolu 

Strażacki.pl

20 lutego 2020 r. 5 minut przed godziną 3 dy


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również