Brody

Pożar samochodu ciężarowego przy stacji paliw w Brodach

Pożar samochodu ciężarowego przy stacji paliw w Brodach

W dniu 6 czerwca 2019 roku przed godziną 9 doszło do pożaru samochodu ciężarowego przy stacji paliw w miejscowości Brody. Kierowca pojazdu we wstępnej fazie rozwoju pożaru próbował ugasić ogień za pomocą gaśnicy. Próby opanowania zagrożenia nie przyniosły rezultatu - mężczyzna w trakcie działań doznał oparzenia dłoni. Już po kilku minutach od momentu zgłoszenia pożaru na miejscu zdarzenia był zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach oraz siły i środki z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach. Pożarem objęta była komora silnika oraz kabina kierowcy. Ogień rozprzestrzenił się na drewno zgromadzone w naczepie. Strażacy za pomocą piany gaśniczej ugasili pożar.

Płonący pojazd na szczęście nie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie dystrybutorów – urządzenia technologiczne stacji paliw nie zostały uszkodzone przez ogień. Szybka interwencja zastępów pozwoliła sprawnie ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na ładunek i naczepę. Po ugaszeniu pożaru pojazd został szczegółowo skontrolowany przy pomocy kamery termowizyjnej.

Poszkodowanemu kierowcy pojazdu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez nałożenie opatrunków osłonowych na oparzenia. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu go do szpitala. W akcji gaśniczej wzięło udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Krynki – łącznie 15 strażaków.

Źródło: KP PSP Starachowice

Strażacki.pl

W dniu 6 czerwca 2019 roku przed godziną 9 do


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również