Kalisz

Pożar transformatora olejowego na terenie zakładu WSK PZL Kalisz

Pożar transformatora olejowego na terenie zakładu WSK PZL Kalisz

18.09. 22 roku doszło do pożaru  transformatora olejowego umiejscowionego w jednym z budynków gospodarczych. Do tego zdarzenia doszło w WSK PZL Kalisz podczas prac serwisowych na terenie zakładu.

Pracownicy podjęli próbę ugaszenia pożaru przy pomocy dwóch gaśnic śniegowych jednak bez większego powodzenia.  Zaś strażakom przekazano, że prąd w budynku został odłączony oraz nikt z osób znajdujących się na terenie nie potrzebuje pomocy medycznej. 

Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie dwóch ratowników ubranych w sprzęt OUO przystąpiło do gaszenia palącego się transformatora. W pierwszej fazie w tym celu podano jeden prąd piany średniej w natarciu bezpośrednio na transformator oraz w jego najbliższym otoczeniu. W Piwnicy obiektu pod pomieszczeniem z transformatorem zlokalizowano zarzewia ognia w instalacji elektrycznej- rozebrano części osłaniające - ugaszono kable - czytamy na KM PSP w Kaliszu. 

Po stłumieniu ognia przystąpiono do oddymienia całego budynku.

Podczas kontroli temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej na palącym się wcześniej transformatorze zauważono fragmenty metalowej konstrukcji nagrzane do ok. 200 °C. - podano jeden prąd wody na nagrzane elementy w celu ich schłodzenia. Zagrożenie usunięto, działania zakończono.

Źródło: KM PSP w Kaliszu 
Grafika ilustrowana PSP

Strażacki.pl

18.09. 22 roku doszło do pożaru  transformatora olejowego umiejscowiGaleria

Czytaj również