Kraków

Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie

Pożar transportera z koksem na terenie huty Arcelor Mittal w Krakowie

15 sierpnia 2019 roku w godzinach popołudniowych w Krakowie doszło do groźnego pożaru pasa transmisyjnego taśmociągu z koksem na terenie huty Arcelor Mittal.

Z uwagi na wysokość taśmociągu, który usytuowany jest kilkanaście metrów nad ziemią działania gaśnicze były prowadzone z wykorzystaniem drabin mechanicznych. 

W akcji uczestniczyły w sumie 22 zastępy ratowniczo - gaśnicze i specjalne straży pożarnej w tym 3 drabiny mechaniczne oraz 3 cysterny, w sumie blisko 70 strażaków w tym Służba Ochrony Przeciwpożarowej i Ratownictwa Gazowego z ArcelorMittal Kraków. 

Na miejscu pracował również zastęp rozpoznania chemicznego ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa chemiczno - ekologicznego "Kraków 6", który na bieżąco dokonywał pomiarów ewentualnych substancji niebezpiecznych na terenie prowadzonych działań. 

Na potrzeby prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych na miejscu akcji został utworzony sztab akcji, na bazie pojazdu dowodzenia i łączności SLDł Renault z KM PSP w Krakowie. 

Działaniami dowodził Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. Paweł Knapik,na miejsce przybył również p.o. Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Filipek. 

Źródło: KM PSP w Krakowie

Strażacki.pl

15 sierpnia 2019 roku w godzinach popołudniow


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus