Elbląg

Pożar w Elblągu. 4 osoby zostały poszkodowane

Pożar w Elblągu. 4 osoby zostały poszkodowane

26 maja br. po godzinie 11 w Elblągu  doszło do pożaru mieszkania na pierwszym piętrze. Na miesjce zadysponowano strażaków z  obu elbląskich jednostek ratowniczo-gaśniczych ( PSP z JRG nr 1 oraz PSP z JRG nr 2).

Po przyjeździe strażacy otrzymali informację, że w mieszkaniu mogą znajdować się lokatorzy. Pożar zaczął się w pomieszczeniu kuchennym i wydostawał się na zewnątrz budynku.

Podano dwa prądy wody w natarciu, jeden z zewnątrz, drugi  wewnątrz na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia. Równolegle  z działaniami gaśniczymi prowadzona była ewakuacja. W pierwszej kolejności przy użyciu drabiny przystawnej ewakuowano kobietę, następnie ratownicy ewakuowali trzy osoby przez klatkę schodową.

W sumie z mieszkania, w którym wybuchł pożar, ewakuowano 4 osoby (2 osoby przytomne oraz 2 osoby nie przytomne z zachowanymi funkcjami życiowymi). Z sąsiednich mieszkań ewakuowano 4 osoby oraz psa. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Z mieszkania wyniesiono także 11 kg butlę z gazem propan-butan, która następnie została poddana schłodzeniu. Do momentu przyjazdu ZRM poszkodowanym była udzielna kwalifikowana pomoc medyczna. Po działaniach medycznych wykonywanych przez ZRM udało się przywrócić świadomość wszystkim poszkodowanym, których następnie przetransportowano do szpitala.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień nie zdołał się dalej rozprzestrzenić. Po zakończonej akcji gaśniczej obiekt został przewietrzony przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzony kamerą termowizyjną. Sąsiednie mieszkania sprawdzono miernikiem wielogazowym. Mieszkanie, które było objęte pożarem zostało całkowicie zniszczone i nie nadaje się do dalszego zamieszkania. W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP z JRG nr 1 i jeden zastęp z JRG nr 2, łącznie 17 ratowników, policja oraz ZRM.

Źródło: KP PSP w Elblągu 

Strażacki.pl

26 maja br. po godzinie 11 w Elblągu  do


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również