Nowy Tomyśl

Pożar w kamienicy w Nowym Tomyślu

Pożar w kamienicy w Nowym Tomyślu

15.02.2021 przed godziną 6:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nowym Tomyślu zgłoszono pożar w kamienicy przy ulicy Mickiewicza. Na miejsce pożaru wysłano zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz OSP  OSP Boruja Kościelna, OSP Bukowiec, OSP Wytomyśl, OSP Jastrzębsko Stare a także podnośnik z JRG Grodzisk Wielkopolski. 

Przybyłe jako pierwsze na miejsce działań zastępy z JRG Nowy Tomyśl rozpoznały, że z okien na drugim piętrze wydobywa się dym oraz płomienie. Pożarem objęte były mieszkania ostatniego pietra oraz klatka schodowa. Działania wszystkich zastępów w pierwszej kolejności polegały na wprowadzeniu rot zabezpieczonych w aparaty powietrzne, podaniu prądów gaśniczych w natarciu, sprawieniu drabiny mechanicznej, ewakuacji 3 osób z kamienicy i podaniu kolejnego prądu wody z kosza.


Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do całkowitego jego dogaszenia. Na miejsce działań dotarła także grupa operacyjna z KW PSP Poznań, natomiast w celu zabezpieczenia operacyjnego miasta do JRG dotarła OSP Bolewice.

W wyniku pożaru 4 osoby zostały poszkodowane (2 skoczyły z okna przed przybyciem straży pożarnej, ratując się przed pożarem), które ZRM przetransportował do szpitala. Dodatkowo rozstawiono namiot pneumatyczny, gdzie przebywają ewakuowane osoby.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Boruja Kościelna

Strażacki.pl

15.02.2021 przed godziną 6:00 do Sta

Galeria

Czytaj również