Oleśnica

Pożar w przedszkolu - ewakuowano 60 osób

Pożar w przedszkolu - ewakuowano 60 osób

11.08.2020 po godzinie 11 doszło do zadymienia w przedszkolu w Oleśnicy. Dyżurny zadysponował na miejsce dwa samochody gaśnicze, drabinę oraz samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Pierwsze zastępy dotarły na miejsce po trzech minutach od momentu otrzymania zgłoszenia.

W rozpoznaniu ustalono, że doszło do pożaru w pomieszczeniu socjalnym, zadymiony był również hol budynku. Strażacy otrzymali informację, że wszystkie osoby (50 dzieci i 12 osób dorosłych) znajdują się na zewnątrz na placu wewnętrznym przedszkola.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyłączyli zasilanie w obiekcie a następnie zabezpieczeni w sprzęt ochrony układów oddechowych z linią gaśniczą przeszukali pomieszczenia kamerą termowizyjną w celu zlokalizowania ewentualnych poszkodowanych oraz źródła pożaru i zadymienia.

Pożar miał miejsce w pomieszczeniu socjalnym gdzie doszło do zapalenia się przepływowego ogrzewacza wody oraz części wyposażenia pomieszczenia. Tlące się elementy zostały wyniesione na zewnątrz i dogaszone. Budynek przedszkola został przewietrzony i oddymiony przy użyciu wentylatora osiowego. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń urządzeniami wykrywczo-pomiarowymi przekazano obiekt właścicielce.

Źródło: KP PSP Oleśnica

Strażacki.pl

11.08.2020 po godzinie 11 doszło do zadymienia w przedszkolu w Oleśnicy. Dyżurny zadysponował na miejs

Galeria

Czytaj również