Poznań

Poznań. Groźnie wyglądający wypadek jadącego alarmowo radiowozu

Poznań. Groźnie wyglądający wypadek jadącego alarmowo radiowozu

Do zderzenia czołowo-bocznego jadącego alarmowo radiowozu Policji z samochodem osobowym, doszło w czwartek (05.02.2020 r.) wieczorem na jednym z poznańskich skrzyżowań na Ratajach.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór (około godziny 20:00) na skrzyżowaniu ul.Zamenhofa i Kruczej. Radiowóz konwojujący osobę zatrzymaną, jadący alarmowo w kierunku Ronda Rataje, zderzył się czołowo-bocznie z samochodem osobowym zjeżdżającym ze skrzyżowania w ul.Kruczą. Po zderzeniu z samochodem, radiowóz dodatkowo odbił się od drugiego pojazdu uczestniczącego w zdarzeniu i uderzył w betonową latarnię, która znajdowała się przy skrzyżowaniu. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy PSP z JRG-7 Poznań, ZRM WSPR Poznań oraz dodatkowe załogi Policji. Jak informowali strażacy, działania przybyłych na miejsce wypadku zastępów PSP, polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy uczestnikom wypadku, którzy zostali przekazani pod opiekę przybyłym ZRM. Ostatecznie do szpitala trafiły 3 osoby jadące radiowozem, jednak z informacji strażaków, wynika, że nie odniosły one poważnych obrażeń.

Przez kolejne 3 godziny na miejscu zdarzenia pracowali m.in. funkcjonariusze Policji, którzy będą ustalać szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia. W tym czasie w rejonie skrzyżowaniu z utrudnieniami musieli liczyć się kierowcy. Działania zakończono około godziny 23:00.

Strażacki.pl

Do zderzenia czołowo-bocznego jadącego alarm


Sklep pożarniczy Florian

kalendarz zmianowy psp 2020


Galeria

Czytaj również