Czostków

Próba samobójcza na linii kolejowej relacji Kielce- Częstochowa - na miejscu zastępy straży pożarnej

Próba samobójcza na linii kolejowej relacji Kielce- Częstochowa - na miejscu zastępy straży pożarnej

17 listopada 2019 roku po godz. 10 rano do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójstwa mężczyzny, który wszedł na kratownicę bramki trakcyjnej umiejscowionej nad linią kolejową.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na kratownicy bramki trakcyjnej na wys. ok 8 m. znajduje się mężczyzna, który oświadczył że chce popełnić samobójstwo. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia sprawieniu skokochronu ratowniczego. Strażacy- ratownicy podtrzymujący skokochron kontrolowali cały czas lokalizację mężczyzny. Wspólnie z innymi służbami podjęto próbę namówienia mężczyzny do bezpiecznego zejścia z wysokiej konstrukcji. Równocześnie podjęto działania zmierzające do wyłączenia prądu w kolejowej sieci trakcyjnej oraz wstrzymaniu ruchu kolejowego. Na miejsce zadysponowano policyjnych psychologów (negocjatorów). Kilkugodzinne rozmowy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W pewnej chwili mężczyzna podjął próbę powieszenia się na lince na kratownicy, w reakcji na ten czyn funkcjonariusze policji weszli na bramkę dokonując obezwładnienia mężczyzny. Następnie strażacy-ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Kielce 3" weszli na konstrukcję bramki, zbudowali stanowisko ratownicze i bezpiecznie ewakuowali mężczyznę na ziemię przy wykorzystaniu sprzętu ratownictwa wysokościowego. Na miejscu zdarzenia oczekiwał cały czas zespół ratownictwa medycznego, który przejął ewakuowanego mężczyznę. Został on przetransportowany do szpitala.

W akcji wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne z KP PSP Włoszczowa, 1 samochód Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Kielce 3" z KM PSP w Kielcach, 1 samochód ratowniczo- gaśniczy z OSP Krasocin, Policja, zespół ratownictwa medycznego, służby Polskich Kolei Państwowych.

Źródło: KP PSP Włoszczowa

Strażacki.pl

17 listopada 2019 roku po godz. 10 rano d

Galeria

Czytaj również