Pruszków: Dzień pod znakiem groźnych kolizji

Pruszków: Dzień pod znakiem groźnych kolizji

Dzisiejszy dzień (16 września 2013 roku) w Pruszkowie (mazowieckie) jest dniem pod znakiem groźnych kolizji. Niemal w tym samym czasie doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń. Na szczęście we wszystkich przypadkach obyło się bez większej ilości poszkodowanych, tylko jedna osoba została przewieziona do szpitala na obserwację.

W dniu dzisiejszym na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do trzech groźnie wyglądających kolizji, dwie z nich miały miejsce w Pruszkowie w odległości kilkuset metrów od siebie. Natomiast trzecia z nich miała miejsce w miejscowości Kanie w pobliżu przejazdu kolejowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 11:00. Na skrzyżowaniu ulic Bolesława Prusa i Pogodnej miała miejsce kolizja z udziałem dwóch pojazdów osobowych Seata oraz Nissana. Przybyli na miejsce strażacy podjęli natychmiastowe działania polegające na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sprowadzeniu ich na pobocze, a następnie uprzątnięciu jezdni. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem marki Seat nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu drogą z pierwszeństwem kierowcy Nissana. Na szczęścia nikomu nic się nie stało. Zdarzenie nie spowodowało także dużych utrudnień w ruchu.

Niestety nie jest to pierwsze i zapewne nie ostatnie zdarzenie w tym miejscu. Od czasu otwarcia wspominanego skrzyżowania i zmiany organizacji ruchu, doszło tutaj do kilkudziesięciu tego typu zdarzeń również z osobami poszkodowanymi. Niestety mimo licznych interwencji lokalnych mediów oraz samych mieszkańców do zarządcy drogi, którym jest Starostwo Powiatowe nie widać żadnych zmian.

Włodarze powiatu uważają, że oznakowanie drogi za pomocą znaków pionowych z informacją o zmianie organizacji ruchu jest wystarczające i nie widzą potrzeby ustawienia na tym skrzyżowaniu dodatkowego oznakowania lub sygnalizacji świetlnej. Jak pokazuje jednak praktyka oraz liczba zdarzeń, jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań na terenie miasta. Sama policja w tym przypadku również jest bezradna.
Miejmy jednak nadzieje, że nie dojdzie tu do żadnej tragedii, która dopiero wtedy sprawiłaby, aby zarządca drogi rozważył apele mieszkańców.

Druga kolizja miała miejsce tuż po godzinie 11:00 kilkaset metrów dalej na skrzyżowaniu ulicy Ceramicznej i Komorowskiej. Tu również spotkały się dwa pojazdy osobowe marki Ford oraz Peugeot. Wyglądający bardzo poważnie wypadek okazał się groźny w skutkach. Strażacy po przybyciu na miejsce udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej, która najprawdopodobniej pod wpływem emocji straciła świadomość. Została zabrana do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz kończyn dolnych.
To skrzyżowanie również nie należy do łatwych z uwagi na fakt, że widoczność całkowicie zasłaniają pobliskie zabudowania, jak mówią kierowcy jedzie się tu "na czuja".

Do trzeciej kolizji doszło w miejscowości Kanie pod Pruszkowem, również po godzinie 11:00. Tuż przed przejazdem kolejowym Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD) doszło do przewrócenia się i dachowania pojazdu ciężarowego marki Renault. Pojazd ten na szczęście nie przewoził żadnego ładunku, nie zachodziło również zagrożenie skażenia środowiska. Pojazdem poruszały się trzy osoby, nikomu nic się nie stało. Strażacy którzy przybyli na miejsce podjęli działania w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia i próby usunięcia pojazdu na pobocze.

Kierowca pojazdu najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków pogodowych co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem, dodatkowym czynnikiem mógł również być alkohol. Jak wykazały badania przeprowadzone na miejscu przez policję wszyscy trzej mężczyźni byli nietrzeźwi, czynności policyjne mają ustalić, który z nich kierował pojazdem.
Na czas trwania działań droga została całkowicie zamknięta.

Siły i środki zadysponowane do zdarzeń:
GBA 2,5/16 MAN 581[ M]21 - JRG Pruszków
SCRt Renault Kerax 581[ M]43 - JRG Pruszków
Sop Volkswagen Caddy 580[ M]90 - KP PSP Pruszków
Policja
Pogotowie Ratunkowe

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet