Przejazdowo

Przejazdowo: Wypadek autobusu miejskiego

 Przejazdowo: Wypadek autobusu miejskiego

W dniu 2 Września o 13:43 z przystanku Dworzec Główny w kierunku Przegaliny ruszył autobus linii 112, był to pierwszy kurs popołudniowy kierowcy, po trasie linii z każdym przystankiem autobus Solaris U12 coraz bardziej się zapełniał, sam byłem pasażerem tego pojazdu  i kilka przystanków przed wypadkiem wysiadłem.

Autobus pojechał dalej i o 14:00 miał dojechać na przystanek Przejazdowo Dobrowo (Makro), na skrzyżowaniu przed przystankiem - autobus najechał na tył cysterny. Kierowca autobusu próbował jeszcze odbić na lewo, nie udało się. Do strażaków zgłoszenie wpłynęło tuż ok. 14:10, kierowca autobusu był zakleszczony w pojeździe. Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy z JRG 2 Gdańsk, kilka minut później dojechał zastęp z JRG Pruszcz Gdański i OSP Wiślina.

Strażacy działali dwutorowo ewakuowali kierowcę autobusu oraz opatrywano osobę z autobusu która z drobnymi urazami trafiła do karetki ZRM - SP ZOZ SPR Gdańsk - G01 02. Działania gdańskich strażaków zakończyły się o 14:45, na miejscu pozostały zastępy z powiatu gdańskiego oraz policja. 

Strażacki.pl

W dniu 2 Września o 13:43 z przystanku Dworzec Główny w kierunku Przegal

Galeria

Czytaj również