Pniewy

Przewrócona ciężarówka na DK-92 w Pniewach

Przewrócona ciężarówka na DK-92 w Pniewach

To nie był spokojny 13-ty dzień stycznia w Pniewach koło Poznania, gdzie rano na obwodnicy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i samochodu ciężarowego, który przewrócił się na bok i do wieczora całkowicie zablokował drogę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13.01.2020 r.) po godzinie 9:00 na obwodnicy Pniew (DK-92), jego dokładne przyczyny nie są znane. Wiadomo, że samochód ciężarowy wraz z naczepą (tandem) przewrócił się na bok w poprzek drogi i całkowicie zablokował ruch. Dodatkowo uderzone zostały też 2 samochody osobowe, a z pojazdu na pobliskie pole i jezdnię wysypał się częściowo ładunek przewożony tandemem - m.in. wódka. Wstępne informacje, mówiły też, że w kabinie ciężarówki znajduje się uwięziony kierowca. Na miejsce zadysponowano m.in. 2 zastępy PSP z JRG w Szamotułach, zastęp OSP Pniewy, OSP Turowo, załogi Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przybyli na miejsce ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia (w tym pod kątem p-poż.) oraz pomocy kierowcy ciężarówki, który nie mógł opuścić pojazdu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zdarzenia ZRM i nie wymagali hospitalizacji.

W kolejnych godzinach na miejscu pracowali funkcjonariusze Policji ustalający przyczyny i przebieg zdarzenia, a następnie pracownicy Pomocy Drogowej, którzy przystąpili do usunięcia przewróconego tandemu. Działania te odbywały się pod nadzorem i w asyście strażaków PSP i OSP. Utrudnienia na obwodnicy Pniew zakończyły się w późnych godzinach popołudniowych. Do tego czasu kierowcy korzystali z objazdu wyznaczonego przez centrum miasta, a ruchem kierowali strażacy OSP.

Strażacki.pl

To nie był spokojny 13-ty dzień stycznia w P


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również