Pustków Wilczkowski: Śmierć na DK8

Pustków Wilczkowski: Śmierć na DK8 

Dzisiaj, tj. 12 listopada br. około godziny 19:30 na 98 km DK 8, między Pustkowem Wilczkowskim, a Jaszowicami doszło do wypadku ciężarówki oraz trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

 

Służby ratownicze zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego i ciężarówki otrzymały około godziny 19:30. Niezwłocznie na miejsce zostały skierowane trzy zastępy z okolicznych OSP, dwa zastępy z JRG Kąty Wrocławskie, oficer operacyjny miasta Wrocławia, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja.

Po dotarciu na miejsce ratowników okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Opel oraz ciężarówki przewożącej kukurydzę. W wyniku zderzenia również uszkodzone zostały dwa inne samochody osobowe. W Oplu uwięziony był kierowca. W pozostałych trzech pojazdach nikt nie został ranny.

Natychmiast po rozpoznaniu przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz uwalnianiu za pomocą sprzętu hydraulicznego uwięzionej osoby. Niestety po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego lekarz stwierdził zgon kierowcy.

Droga krajowa nr 8 w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Swoje czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Dosłownie kilka minut temu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego w gminie Kobierzyce. W Owsiance na lokalnej drodze dachował samochód osobowy.

{ rsmediagallery tags="20131112_pustkow_wilczkowski_smiec_na_dk8_"}

Strażacki.pl

Czytaj również