Reda: Pożar dworca PKP

Reda: Pożar dworca PKP

W niedzielę, 16 lutego 2014 roku około godziny 10:50 do straży pożarnej w Wejherowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru dachu budynku dworca w Redzie. Na miejsce skierowane zostały zastępy z JRG Rumia oraz zaalarmowano OSP w Redzie. Na miejscu pojawiła się także policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Rumia stwierdzono pożar dachu/poddasza prawdopodobnie spowodowany pożarem sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowany został podnośnik JRG Wejherowo. Działania straży pożarnej polegały na wejściu na dach budynku przy pomocy drabin, ewakuacji ludzi z poddasza (część Redzkiego dworca to mieszkania byłych pracowników kolei), podaniu prądu piany ciężkiej na płonące drewniane elementy stropu oraz rozbiórka i dogaszenie nadpalonych części.

Policja na czas działań zamknęła wjazd na dworzec. Ostatecznie w działaniach nie wykorzystano zadysponowanego podnośnika z Wejherowa. Komin od którego prawdopodobnie zaczął się pożar znajduje się w bardzo złym stanie technicznym i kwalifikuje się do rozbiórki, stan całego dachu dworca także pozostawia wiele do życzenia. Warto tutaj także dodać, iż PKP kilka dni temu zapowiadało generalny remont Redzkiego dworca.
Siły i środki:
552[ G]21 GBA 2/24 Renault Midlum/Wawrzaszek - JRG Rumia
552[ G]25 GCBA 5/37 Mercedes Atego/Szczęśniak - JRG Rumia
551[ G]53 SH-40 Volvo FM12/Bumar - JRG Wejherowo
559[ G]41 GBA 2,5/16 Mercedes Atego/Mototruck - OSP Reda
N330 Kia Cee’d – KP Reda

{ rsmediagallery tags="20140216_reda_pozar_dworca_pkp"}

Strażacki.pl

Red

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet