Reda: Pożar kotłowni

Reda: Pożar kotłowni

W piątek 25 dnia października 2013 roku około godziny 17:15 do Powiatowe Stanowisko Kierowania w Wejherowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożar budynku w Redzie na skrzyżowaniu ulic Cechowej i Ogrodowej. Dyspozytor PSK skierował na miejsce jednostki OSP z Redy oraz JRG z Rumi. Po dojeździe na miejsce zastępów KDR stwierdził pożar kotłowni przylegającej do budynku usługowego (sklep budowlany).

 

Pierwszy zastęp (OSP Reda) podał prąd wody z szybkiego natarcia na płonące wyposażenie kotłowni. Po chwili na miejsce dojechała także sekcja gaśnicza z JRG Rumia. Na miejscu pojawił się także patrol policji KP Reda, który zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz zespół pogotowia energetycznego, który odłączył zasilanie elektryczne budynku.

Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody, przerzuceniu i dogaszeniu płonących elementów wyposażenia pomieszczenia, sprawdzaniu stropu i dachu budynku pod kątem ewentualnych zarzewi ognia za pomocą kamery termowizyjnej należącej do OSP Reda. Strażacy sprawdzili również pomieszczenia sklepu przyległego do kotłowni oraz przewietrzyli wszystkie pomieszczenia.

W momencie wybuchu pożaru w budynku nikogo nie było. Nikt nie został poszkodowany. Działania zakończono około godziny 18:40.

Siły i środki:
552[ G]21 GBA 2/24 Renault Midlum/Wawrzaszek - JRG Rumia
552[ G]25 GCBA 5/37 Mercedes Atego/Szczęśniak - JRG Rumia
559[ G]41 GBA 2,5/16 Mercedes Atego/Mototruck - OSP Reda
N330 Kia Cee’d – KP Reda
Gaz Gazelle – Pogotowie Energetyczne

{ rsmediagallery tags="20131026_reda_pozar_kotlowni"}

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet