Rogów Sobócki – Żerzuszyce: Osoba uwięziona w pojeździe

Rogów Sobócki – Żerzuszyce: Osoba uwięziona w pojeździe

Dzisiaj, tj. 26.02.2014 roku około godziny 7:30 rano na lokalnej drodze między Rogowem Sobóckim, a Żerzuszycami doszło do wypadku drogowego w którym jedna osoba została uwieziona w pojeździe. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce niezwłocznie zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej, służby medyczne oraz policję.

 

Po przybyciu zastępów OSP i PSP okazało się, że pojazd osobowy znajduje się w rowie, a w nim uwięziona kobieta – kierująca osobówką. Na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego P-34 z Sobótki.

W pierwszej fazie działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu butli z gazem oraz odłączeniu zasilania. Następnie ratownicy za pomocą sprzętu hydraulicznego przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanej. Po kilku chwilach kobieta została przekazana ratownikom pogotowia ratunkowego.

W wyniku uderzenia auta osobowego w przydrożny mostek poszkodowane zostały dwie osoby, które odwieziono do wrocławskiego szpitala. Przybyła policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

{ rsmediagallery tags="20140226_rogow_zerzyszyce_osoba_uwieziona"}

Strażacki.pl

Czytaj również