Olszowa

Roleta odcięła drogę. Mąż nie zdołał uratować życia swojej żony

Roleta odcięła drogę. Mąż nie zdołał uratować życia swojej żony

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 10.01.20 r. około godz. 11.40 w Olszowie (gm. Kępno). W czasie pożaru, jaki wybuchł w kuchni domu jednorodzinnego śmierć na miejscu poniosła 72-letnia kobieta.

Kiedy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, budynek objęty był już pożarem. Jedna osoba przebywała na zewnątrz, ale było podejrzenie, że druga znajduje się w środku. Rzeczywiście, po wprowadzeniu linii gaśniczych i ugaszeniu pożaru strażacy odnaleźli w środku kobietę, która została ewakuowana na zewnątrz budynku.  Niestety lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon 72-latki.

Nie doszło jednak, jak mówiono tuż po zdarzeniu, do wybuchu butli z gazem. Przyczyną tragedii było najpewniej nieostrożne obchodzenie się z ogniem. Kiedy 74-letni mężczyzna, najpewniej po podłączeniu nowej butli z gazem, zapalił zapałkę, chcąc sprawdzić szczelność butli, zajęła się ona ogniem. Wybuchł pożar, mężczyźnie udało się jakoś wynieść butlę na zewnątrz budynku, ale kiedy chciał wrócić do domu po żonę - pech chciał, że zatrzasnęła się zainstalowana w drzwiach wejściowych roleta, odcinając mu dostęp do środka budynku.
Kiedy wreszcie udało się dostać do środka, na ratunek dla 72-latki było już jednak za późno. Mimo prowadzonej reanimacji, kobieta zmarła, wiele wskazuje na to, że uległa zaczadzeniu.

Info/foto dzięki uprzejmości infostrow.pl 

Strażacki.pl

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 10


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również