Rosja: 38 zginęło w pożarze Szpitala Psychiatrycznego

Rosja: 38 osób zginęło w pożarze Szpitala Psychiatrycznego

W nocy z czwartku na piątek, 26 kwietnia 2013 roku, w pożarze szpitala psychiatrycznego pod Moskwą zginęło 38 osób. Płomienie pojawiły się około 2 w nocy w czasie, gdy wszyscy spali. Budynek niemal doszczętnie spłonął.

Do pożaru doszło we wsi Ramienskij, w rejonie dmitrowskim obwodu moskiewskiego, około 40 kilometrów na północ od stolicy Rosji. W czasie gdy wybuchły płomienie, w budynku znajdowało się czterdzieści jeden osób. Uratowało się dwóch pacjentów i pielęgniarka. Kiedy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia cały budynek objęty był płomieniami.Do chwili obecnej odnaleziono dwanaście ciał. W dalszym ciągu trwa odgruzowywanie. Na terenie szpitala cały czas pracują strażacy, policjanci i śledczy, a teren na którym doszło do pożaru został otoczony kordonem policyjnym. Na miejsce tragedii przyjechał gubernator regionu moskiewskiego - Andrei Vorobyov.

Dyrekcja Generalna Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji w rejonie Moskwy otworzyła telefoniczną "gorącą linię" oraz informację telefoniczną i wsparcia psychologicznego dla krewnych ofiar pożaru w szpitalu psychiatrycznym na przedmieściach.

Dzień jutrzejszy został ogłoszony dniem żałoby w regionie moskiewskim, ku czci ofiar pożaru. Według wstępnych ustaleń przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Strażacki.pl

Rosja: 38 osób zginęło w pożarze Szpitala Psychiatrycznego

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/ http://www.pssp.ru/ Slot88 https://www.hettstedt.de/ http://maebashi-cci.or.jp/ Slot Dana Slot77 https://rguts.ru/ Visitorbet