Wrotków

Rozrzutnik wciągnął młodego mężczyznę. Na miejscu LPR

Rozrzutnik wciągnął młodego mężczyznę. Na miejscu LPR

W czwartek 25 lipca 2019 roku po godzinie 19 doszło do niebezpiecznego zdarzenia podczas wykonywania prac polowych w miejscowości Wrotków (gmina Koźmin Wielkopolski).

Na miejsce skierowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów strażacy ustalili, że w maszynie rolniczej – rozrzutniku, między wałkami uwięziony jest młody mężczyzna. Poszkodowany jest przytomny pod opieką Personelu Medycznego. Na miejscu zdarzenia jest również Policja.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego odkręcili jeden wałek roboczy maszyny, co umożliwiło ewakuację osoby na zewnątrz i przetransportowanie jej do karetki pogotowia. Kierujący Działaniami Ratowniczymi w trakcie prowadzonych działań uzyskał informację, że na miejsce zdarzenia leci śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z powyższym wyznaczył miejsce do lądowania, które zostało zabezpieczone przez strażaków. Po wylądowaniu LPR, osoba poszkodowana została przekazana lekarzowi, który podjął decyzję o zabraniu poszkodowanego do szpitala.

Na tym trwające 1 godzinę i 32 minuty działania straży pożarnej zakończono i zastępy powróciły do miejsc stacjonowania.

Źródło: KW PSP w Poznaniu

Strażacki.pl

W czwartek 25 lipca 2019 roku po godzinie 19 d


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również