Krosno

Seria podpaleń w Krośnie. Strażacy gasili pożary całą noc

Seria podpaleń w Krośnie. Strażacy gasili pożary całą noc

Zarówno strażacy z OSP jak i PSP w  noc z niedzieli na poniedziałek (10/11.05) spędzili na gaszeniu pożarów traw, zarośli oraz śmieci w krośnieńskiej dzielnicy Polanka.

Pierwsze zgłoszenie strażacy z OSP Krosno-Polanka otrzymali o godzinie 00:33. Paliła się trawa przy ul. Popiełuszki. Kolejny raz na tą samą ulicę strażacy wyjechali o 1:25 i później o 1:57, jednak za trzecim razem paliły się prócz trawy, śmieci w sąsiedztwie pustostanu. Tylko dzięki szybkiej akcji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na budynek. 

Prawie w tym samym czasie strażacy zawodowi z JRG Krosno jeździli do pożarów nieużytków przy ul. Maczka, ul. Klonowej. Później zostali zadysponowani do pożaru kontenera na śmieci przy cmentarzu na ul. Baczyńskiego. 

Strażacy przez prawie 4 godziny prowadzili działania gaśnicze na terenie krośnieńskich dzielnic Polanka i Turaszówka. Wyjechali o godzinie 00:33, natomiast ostatnia akcja zakończyła się o godzinie 4:02. - mówi rzecznik krośnieńskich strażaków, mł. bryg. Dariusz Gruszka z KM PSP w Krośnie. 

Foto/info dzięki uprzejmości Krosno112

Strażacki.pl

Zarówno strażac


Sklep pożarniczy Florian

maseczki dla strażaków


Galeria

Czytaj również