Dolnośląskie: Seria wypadków na DK nr 35

Dolnośląskie: Seria wypadków na DK nr 35

W ostatnich dniach na długości kilkunastu kilometrów drogi krajowej nr 35 doszło do kilku groźnych wypadków drogowych. Rannych zostało kilka osób. Na szczęście nikt nie zginął. Trwa majówka, na drogach panuje wzmożony ruch. Apelujemy o ostrożność!

 

 

Dnia  28 kwietnia, w godzinach popołudniowych, miał miejsce wypadek przed miejscowością Siedlakowice. W zdarzeniu brał udział jeden samochód osobowy, który wpadł do rowu i otarł się o drzewo. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kątach Wrocławskich, policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. W miejscowości Gniechowice do rowu wpadł ciągnik siodłowy z naczepą, blokując drogę w obydwu kierunkach. Przybyła na miejsce policja drogowa ustaliła, iż kierowca zestawu nie dostosował swojej prędkości do warunków panujących na drodze (w momencie zdarzenia padał ulewny deszcz) i pokonując łuk drogi, wpadł w poślizg. Drogę odblokowano po około godzinie.

Dzisiaj rano, około godziny 9:30, doszło do kolejnego wypadku. Tym razem między miejscowościami Mirosławice, a Wojnarowice, w miejscu gdzie bardzo często dochodzi do poważnych zdarzeń. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe – Honda Civic i Opel Zafira. Tym razem kierowcę Hondy ponownie zaskoczył łuk. Pokonując go, zjechał na pas przeciwległy, zderzając się z nadjeżdżającym z naprzeciwka Oplem. W samochodach podróżowały trzy osoby. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz sorbowaniu powstałej w tym miejscu plamy ropopochodnej, na długości kilkuset metrów. Droga w tym miejscu zablokowana była przez około godzinę. Po zbadaniu wszystkich uczestników przez przybyłego na miejsce lekarza, zdarzenie drogowe zakwalifikowano jako kolizję.

 

{ rsmediagallery tags="20130501_seria_wypadkow_na_dk"}

 

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/