Siedlakowice - poważny wypadek tuż przed Czarnym Punktem

Siedlakowice - poważny wypadek tuż przed Czarnym Punktem 

W środę (3 kwietnia 2013), tuż przed godziną siódmą rano, służby ratownicze zostały zaalarmowane do wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Siedlakowice, na Drodze Krajowej nr 35, relacji Wrocław – Świdnica.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników ustalono, że w zdarzeniu samochodu osobowego i ciężarówki do przewozu fekaliów, rannych jest dwóch kierowców, z czego jeden z nich pozostawał uwięziony w swoim pojeździe.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonania dostępu do uwięzionego kierowcy za pomocą sprzętu hydraulicznego. Następnie poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W międzyczasie, strażacy udzielili także Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy ciężarówki.

Droga Krajowa nr 35 była zablokowana w obydwóch kierunkach przez około dwie godziny.

Miejsce w którym doszło do wypadku jest doskonale znane tutejszym ratownikom. Kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia znajduje się bowiem „Czarny punkt”, który prezentuje smutną statystykę – w tym miejscu zginęło już 11 osób, a rannych zostało 26.

W akcji udział wzięły:
- GBA 2/24 - 330[ D]22 - MAN 14.224 – JRG 6 Kąty Wrocławskie
- GCBA 5/32 - 330[ D]25 – Scania – JRG 6 Kąty Wrocławskie
- GBA 2,5/20 - 339[ D]97 - Mercedes Benz Atego 1326 4x4 – OSP Gniechowice
- Dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego
- Dwa radiowozy policji
- Służba drogowa

{ rsmediagallery tags="20130303_wypadek_siedlakowice"}

Strażacki.pl

Siedlakowice - poważny wypadek tuż przed Czarnym Punktem 

Czytaj również