Zderzyły się 3 samochody osobowe i ciężarówka
Zgłoszenie o tym wypadku na drodze krajowej nr 88 na wysokości miejscowości Sieroniowice w powiecie strzeleckim wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich 11 lutego 2025 roku o godzinie 16:08.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w zdarzeniu drogowym brały udział trzy samochody osobowe oraz pojazd ciężarowy. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób.
27-letni kierujący pojazdem marki Honda, przemieszczający się w kierunku Strzelec Opolskich, wykonując manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego, najechał na tył pojazdu marki Seat. Impet uderzenia spowodował, że kierująca osobowym Seatem zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z pojazdem marki Infiniti, którym podróżował mężczyzna z dzieckiem. Siła uderzenia spowodowała, że na miejscu zginęła kobieta, mężczyzna oraz dziecko. – mł. asp. Dorota Janać, Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich.
W wyniku zdarzenia 3 osoby zginęły. Droga krajowa w miejscu wypadku została zablokowana na czas prowadzenia działań ratowniczych.
W działaniach uczestniczyło 6 zastępów PSP i OSP.
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich