Sieroszewice

Sieroszewice: piorun uderzył w komisariat Policji. Na miejscu 5 zastępów Straży Pożarnej

Sieroszewice: piorun uderzył w komisariat Policji. Na miejscu 5 zastępów Straży Pożarnej

Dzisiaj, 9 września nad powiatem ostrowskim przeszła burza, która przed godziną 12:00 spowodowała uderzenie pioruna w budynek Komisariatu Policji w Sieroszewicach.

Na miejsce zadysponowano 5 zastępów Straży Pożarnej w tym 2 z OSP Sieroszewice, 3 z PSP Ostrów Wielkopolski, Patrole Policji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Pogotowie Energetyczne.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że w wyniku wyładowania atmosferycznego i uderzenia pioruna w posterunek policji doszło do zwarcia i spalenia się instalacji elektrycznej w całym budynku. Zasilanie do komisariatu zostało całkowicie odłączone, a strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej zweryfikowali czy nie istnieją żadne oznaki pożaru. Zadymienia ani wcześniej wspomnianych oznak nie wykryto i na tym działania jednostek ochrony przeciwpożarowej się zakończyły.

Na miejsce przyjechał także Komendant i Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Wyładowanie atmosferyczne nastąpiło prawdopodobnie w antenę łączności radiowej oraz pobliskie skrzynki energetyczne i telefoniczne.

Źródło: Infostrow.pl 

Strażacki.pl

Dzisiaj, 9 wrze

Galeria

Czytaj również