Nowy Tomyśl

Śmiertelny wypadek na A2. Autostrada została zablokowana na wiele godzin

Śmiertelny wypadek na A2. Autostrada została zablokowana na wiele godzin

W sobotę, 6 kwietnia 2019r., około godziny 21, na 116 kilometrze autostrady A2, w okolicach Wąsowa doszło do koszmarnego w skutkach zdarzenia drogowego. W tył samochodu ciężarowego przewożącego w cysternie gumowy granulat, poruszającego się w kierunku Poznania, z dużą prędkością uderzył samochód osobowy marki Peugeot 206. Następnie w Peugeota uderzył kolejny samochód ciężarowy poruszający się w tym samym kierunku. Skutki tego drogowego domina okazały się tragiczne. Na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, 31 letni mieszkaniec Torzymia, natomiast ciężarówka z naczepą załadowaną cukrem, po uszkodzeniu bariery energochłonnej przejechała na przeciwny pas drogi, przewracając się na bok.

Ruch kołowy na autostradzie w obu kierunkach została całkowicie zablokowany. Na drogę na długości kilkudziesięciu metrów rozsypał się przewożony cukier. Do zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Kuślin, OSP Bolewice, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja i służby autostradowe.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, oświetleniu terenu działań oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy przewróconej ciężarówki.

Dodatkowo strażacy w dwóch miejscach zdemontowali barierę odgradzającą pasy ruchu, w celu umożliwienia wyjazdu z autostrady pojazdom stojącym w korkach. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ osobowy Peugeot, tylna belka w naczepie – cysternie z granulatem, przód i bok ciągnika siodłowego oraz zabudowa i bok naczepy. Następnego dnia, około godziny 4 rano udrożniony został ruch w kierunku Poznania, natomiast ruch w kierunku Świecka został przywrócony około godziny 6. Podniesieniem przewróconego samochodu ciężarowego zajęła się specjalistyczna firma auto pomocy drogowej.

Źródło: KP PSP Nowy Tomyśl

Strażacki.pl

W sobotę, 6 kwietnia 2019r., około godziny 2


florian v3

Koszulka strażacka 4F

etui strazackie na telefon


Galeria

Czytaj również

blog comments powered by Disqus