Podgaje

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje dwie młode osoby

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje dwie młode osoby

2 stycznia około godziny 12.00  pociąg osobowy relacji Katowice - Słupsk uderzył w przejeżdżający pojazd tj. samochód osobowy VW Golf. Do zdarzenia zadysponowano zastępy strażaków z JRG Złotów, OSP Okonek, OSP Jastrowie i OSP Podgaje.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych strażaków z OSP Okonek skład PKP (łącznie 5 wagonów + lokomotywa) zlokalizowany był w odległości ok. 250 metrów od przejazdu, w pociągu podróżowało około 200 osób w tym jego obsługa. Samochód osobowy znajdował się w odległości około 25 metrów od przejazdu kolejowego na poboczu szlaku kolejowego,  w samochodzie osobowym pozostawały dwie poszkodowane osoby, nieprzytomne z licznymi obrażeniami (2 mężczyzn w wieku 21 lat).

Natychmiast zabezpieczono teren działań, osoby poszkodowane przy użyciu narzędzi hydraulicznych  wydobyto z pojazdu, prowadzono działania medyczne wspólnie przez przybyłych ratowników medycznych ZRM, ratowników medycznego śmigłowiec LPR i strażaków JOP. Miejsce prowadzenia działań doraźnie zabezpieczono z wykorzystaniem parawanów. Równolegle, do składu osobowego delegowano rotę ze sprzętem medycznym, potwierdzono, że nikt spośród pasażerów i obsługi nie doznał obrażeń i nie wymaga czynności z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. 

Służby PKP podjęły czynności w zakresie organizacji transportu zastępczego. Po około 2 godzinnej próbie przywrócenia czynności życiowych poszkodowanym, lekarz stwierdził ich zgon. Uwzględniając powyższe okoliczności kierownik działań ratowniczych zakończył fazę działań ratowniczych. Dalsze czynności obejmowały zabezpieczenie terenu akcji w związku z prowadzonymi czynnościami przez Policję pod nadzorem  Prokuratora. Skład osobowy PKP po dokonaniu doraźnych napraw zjechał na najbliższą wskazaną stacje kolejową, tym samym przywrócona została przejezdność szlaku kolejowego.

Źródło: KP  PSP w Złotowie

Strażacki.pl

2 stycznia około godziny 12.00  pociąg

Czytaj również