Sady

Śmigłowiec runął do Wisły w okolicach wsi Sady - dwie osoby poważnie ranne

Śmigłowiec runął do Wisły w okolicach wsi Sady - dwie osoby poważnie ranne
W czwartek, 13 sierpnia 2020 roku około godziny 14:00 Państwowa Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o zaginięciu helikoptera, który przemieszczał się na terenie powiatu nowodworskiego w okolicy miejscowości Sady.
 
Na miejsce udały się jednostki PSP, które zlokalizowały wrak helikoptera w Wiśle na wysokości m. Sady w powiecie nowodworskim. Jako pierwszy na ratunek przybył patrol Policji Rzecznej Komendy Stołecznej Policji, który podjął dwie osoby poszkodowane z rzeki oraz przetransportował je na brzeg.
 
Poszkodowani z ciężkimi urazami zostali przekazani do karetki Pogotowia Ratunkowego oraz helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w celu jak najszybszego transportu do szpitala.
 
Na miejscu pracowało 40 strażaków i 10 samochodów ratowniczych z wykorzystaniem łodzi oraz nurków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Warszawy, którzy zabezpieczyli oraz przeszukali wrak helikoptera. Działania PSP wspierała Lotniskowa Służba Ratownicza z Modlina, WOPR z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Policja.
 
Źródło: KW PSP w Warszawie 
 
Strażacki.pl

Galeria

Czytaj również