Sobótka: Pożar samochodu na sobótczańskim Rynku

Sobótka: Pożar samochodu na sobótczańskim Rynku 

Dzisiaj, tj 6 września br. około godziny 17:00 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze samochodu osobowego, znajdującego się na sobótczańskim Rynku. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa samochody ratowniczo – gaśnicze z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Kątów Wrocławskich, miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policja.

 

Przybyli na miejsce strażacy zastali samochód osobowy z pożarem komory silnika. Pożar był już rozwinięty, a płomienie wydobywały się na zewnątrz pojazdu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy przystąpili do podania prądu piany ciężkiej w natarciu na palący się samochód. W międzyczasie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do komory silnika w celu dotarcia do zarzewi ognia.

 

Po kilkunastu minutach podawania środka gaśniczego, pożar ugaszono. Następnie przystąpiono do zmycia piany z jezdni oraz zwinięciu użytego sprzętu. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny powstania pożaru. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Akcja trwała zaledwie około 30 minut.

{ rsmediagallery tags="20130906_sobotka_pozar_samochodu_na_sobotczanskim_rynku"}

Strażacki.pl

Czytaj również