Solec Kujawski: Dwie osoby zginęły w wypadku na krajowej 10-ce

Solec Kujawski:  Dwie osoby zginęły w wypadku na krajowej 10-ce

W dniu 2 maja 2013 roku, około godziny 13:40, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z osobówką na drodze krajowej numer 10 w okolicy Solca Kujawskiego. Na miejsce skierowano dwa zastępy z OSP Solec Kujawski oraz kolejne dwa z JRG Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych świadkowie zdarzenia rozpoczęli udzielanie pomocy poszkodowanym.

 

Po dojeździe pierwszego zastępu ratowniczego przystąpiono do zabezpieczenia miejsca wypadku, reanimacji 24 letniej pasażerki pojazdu Alfa Romeo, udzielania pomocy medycznej kierowcy tego samego pojazdu oraz odłączenia akumulatorów z obu samochodów. W pojeździe znajdowała się również uwięziona 17 letnia pasażerka, której lekarz stwierdził zgon. Trwająca kilkadziesiąt minut reanimacja 24 letniej kobiety nie powiodła się.

 

 

Jak dowiedziała się nasza redakcja, reanimowana kobieta była w czwartym miesiącu ciąży. Kierowca Alfy Romeo został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. 56 letni kierowca samochodu dostawczego nie odniósł obrażeń.

 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód dostawczy firmy DHL próbował wykonać manewr skrętu w lewo. W tym samym momencie jadący od strony Torunia samochód osobowy nie zdążył wyhamować i uderzył w bok samochodu firmy kurierskiej. Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni prowadzone dochodzenie.

Foto: Artur Żywociński - Bydgoszcz998
Video: YouTube

 

 

 

Strażacki.pl

Czytaj również

https://diponegoro-pahlawan.perpusnas.go.id/slot-gacor/